Usługi

Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Remont mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, gdy nie mamy możliwości przewieźć ich samodzielnie? W takich przypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to również najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, parkingów czy boisk.