Usługi

Doradztwo personalne – usługi dla biznesu

Potrzebujesz więcej informacji o doradztwie HR? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na http://tinyurl.com/y9hdj6ez

Niektóre przedsięwzięcia prowadzone przez dział HR mogą przekraczać możliwości danego przedsiębiorstwa. Kłopot okazuje się niesłychanie istotny, gdy podjęty projekt zahacza o zagadnienie nieznane uprzednio pracownikom i zakłada wiele niewiadomych. Kluczowy dla efektywności poprowadzenia całego procesu jest stopień zaawansowania projektu i, rzecz jasna, umiejętności konieczne do jego wykonania. Dlatego w wielu sytuacjach niezastąpione okaże się wsparcie niezależnych ekspertów, którzy, zależnie od potrzeb, mogą zapewnić doradztwo w wyznaczonych fazach projektu bądź wziąć na siebie zarządzanie całością. Kiedy przedsiębiorstwa powinny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo HR – kierowanie pojedynczymi częścią lub całym projektem

Po wsparcie oferowane w ramach doradztwa HR, przedsiębiorstwa sięgają w różnych okolicznościach. Jednym z najważniejszych aspektów takiej współpracy jest analiza poziomu satysfakcji pracowników. By jej rezultaty okazały się miarodajnei pomocne przy tworzeniu strategii, wymagane jest zastosowanie stosownych technik pozyskania danych i ich trafna interpretacja. Poza tym firmy nierzadko zatrudniają doradcy personalnego w celu wykonania różnego typu audytów – z reguły odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej nadmieniliśmy, rola konsultanta HR bywa wieloraka. Niekiedy jest on project managerem, kierującym całym procesem od początku do końca, innym razem zaś jest wyłącznie doradcą merytorycznym, dającym wszechstronne wsparcie w przypadku ewentualnych problemów.

Doradztwo personalne – jak znaleźć dobrego specjalistę?

Sukces strategii podejmowanych we współpracy z doradcą HR zależy w głównej mierze od tego, jakie umiejętności posiada wybrany przez przedsiębiorstwo ekspert. Podczas poszukiwania doradcy HR należy zwrócić wyjątkową uwagę na jego doświadczenie. Warto przeanalizować to, z jakimi jednostkami dotychczas współpracował i, co najistotniejsze, jakie projekty dla nich wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]