Tematyka motoryzacyjna Usługi

Inspekcja auta przed kupnem – kupuj bezpiecznie

Nie każdy może pozwolić sobie na kupno samochodu prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość łatwo możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji posłużą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie umiejętności diagnozowania różnego typu usterek i dużej wiedzy. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie znaczy to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, skazani są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy specjalisty.

Zakup samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Lista rzeczy, które potencjalny nabywca auta powinien skontrolować przed jego zakupem jest dość długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli idzie o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, świadczące o możliwej wypadkowej przeszłości samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed zakupem auta bezwzględnie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu zlecić sprawdzenie auta przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie 100% pewności co do tego, że samochód jest w dobrym stanie technicznym, a konieczne naprawy nie okażą się dla naszych finansów dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego czynność tę warto zlecić fachowcom wykonującym inspekcje aut przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu po numerze VIN.