Usługi

Jak naprawić nieszczelne okna?

Zamów uszczelnianie okien na www.serwismeteo.pl

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed chłodem i wilgocią, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]