Usługi

Jak wygląda praca z coachem psychologiem?

Skontaktuj się z coachem psychologiem

Sektor zatrudnienia w ostatnim dziesięcioleciu wymusza notoryczne dopasowywanie się do jego teraźniejszych potrzeb, a jednocześnie jest niezwykle konkurencyjny. Z tej przyczyny tak ważny jest nie tylko rozwój osobisty jednostkowego pracownikaprzedsiębiorstwa, lecz również wydajna organizacja pracy dużych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wesprzeć się wiedzą profesjonalnego coacha.

Coach kariery – pomoc dla dyrektorów i właścicieli firm

Doświadczony coach psycholog pomaga rozszerzyć zakres umiejętności danej osoby, przygotowuje ją na nadchodzące wyzwania zawodowe i ewentualne zmiany. Za sprawą wsparcia może ona znacznie skuteczniej rozwijać swoje umiejętności, co przekłada się na lepsze efekty pracy, ale także daje ciekawsze perspektywy kariery. Coach skupia się na aspiracjach i zamiarach klienta, więc sesje coachingowe każdorazowo mają charakter indywidualny, zorientowany na wypełnienie uzgodnionych założeń. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług doradcy zawodowego? To najczęściej dyrektorzy bądź właściciele przedsiębiorstw, którzy pragną rozwijać własne kompetencje w sektorze nadzoru i planowania pracy.

Jak przebiega współpraca z doradcą zawodowym?

Fundamentem dającej pozytywne skutki pracy z doradcą zawodowym, jest gruntowne poznanie klienta. Z tej przyczyny pierwsze spotkanie z coachem koncentruje się na dokładnym ustaleniu ambicji oraz oczekiwań klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, umiejętności, najdotkliwszych klęsk oraz najważniejszych zwycięstw zawodowych. Pozwala to określić, czy najlepszą strategią rozwoju będzie doradztwo czy może coaching, a także wybrać częstotliwość i ilość sesji potrzebnych do uzyskania zaplanowanych efektów. Spotkanie wstępne nie musi odbywać się z coachem twarzą w twarz – można umówić się na rozmowę telefonicznie bądź przez internet. Po ukończeniu określonej ilości spotkań coach opracowuje podsumowanie całego procesu. Wskazuje w nim, czy osiągnięte zostały poszczególne cele, jak również czy niezbędna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]