Budownictwo Usługi

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu szczególnie o te, które wytwarzamy w toku różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania poddasza bądź piwnicy czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do utylizacji.