Tematyka motoryzacyjna Usługi

Kupno samochodu używanego – jak sprawdzić auto?

Nabycie auta używanego zawsze połączone jest z pewnym ryzykiem – taki samochód jest rzecz jasna dużo tańszy niż pojazd kupiony prosto z salonu, jednakże może skrywać różne defekty. Jak wybrać dobre auto i ustrzec się rozczarowania?

Kupno samochodu używanego – sprawdź historię auta

Rok w rok wielu Polaków myśli o nabyciu samochodu na rynku wtórnym, co pozwala oszczędzić aż do kilku tysięcy złotych w stosunku do wozów pochodzących z salonów. Zakupy tego rodzaju nie zawsze idą po naszej myśli – może się zdarzyć, iż rzeczywisty stan techniczny samochodu jest zatajony przez zbywcę, a skryte defekty wychodzą na jaw parę dób po sygnowaniu umowy. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami i odnaleźć auto, które spełni nasze potrzeby? Przede wszystkim istotne jest skrupulatne zweryfikowanie pojazdu, m.in. poprzez sprawdzenie historii samochodu. Można tego dokonać po VIN – z jego pomocą mamy szansę dowiedzieć się, kto był właścicielem auta, znaleźć informacje o przywłaszczeniach pojazdu, jego ewentualnych kolizjach, jak również uszkodzeniach. Warto także zdiagnozować stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu – ujawnia to zatajone uszkodzenia.

Inspekcje samochodów przed kupnem – kto je przeprowadzi?

Nie wiesz, co należy sprawdzić podczas kupna używanego pojazdu? A może nie masz możliwości osobistego przejrzenia stanu samochodu? W uniknięciu bolesnych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą mogą przeprowadzić doświadczone firmy. Przedsiębiorstwa tego typu posiadają specjalistyczne instrumenty do diagnostyki, które służą np. do badania powłoki lakieru. Inspektorzy firmy przybywają do punktu, w którym znajduje się auto, sczytują numer VIN, sprawdzają, czy pojazd nie został skradziony, a po sfinalizowanych oględzinach przygotowują wielopunktowe sprawozdanie odnośnie kondycji auta wraz z jego zdjęciami.