Tematyka witryn internetowych Usługi

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu dla wordpress?

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, XOOPS, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bo w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają specjalistyczną wiedzę zbudują na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest obecnie popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył zwłaszcza jako oprogramowanie, na którym bez trudu i w mgnieniu oka można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a w ostatnim czasie także sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm czy też administratorom portali społecznościowych. Elementarną zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość korzystania z tysięcy szablonów, które pozwalają w mgnieniu oka modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy czy analizie statystyk wizyt na stronie. Należy podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia potężną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd także cykliczne aktualizacje systemu eliminujące luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć hosting dla WordPress?

Szukając hostingu strony dla WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który posiada usługę specjalnie dla tego systemu zarządzania treścią. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Powinno się wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress stosuje szybkie i wydajne dyski SSD, cyklicznie tworzy backup danych, zapewnia bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii oferuje dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest też możliwość zakupu i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do kontroli działania serwera czy możliwość dodania nieograniczonej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o przejrzysty i rozważny cennik.