Usługi

Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najpopularniejsze usterki lodówek to zwłaszcza zbyt małe chłodzenie, niepokojące postukiwanie oraz brak szczelności. Co ważne, tego typu usterki czasem wynikają po prostu z nieprawidłowego położenia – wówczas musimy tylko przenieść lodówkę. Jeśli zaś źródło usterki jest gdzie indziej, konieczna będzie wizyta w serwisie. Ile za nią zapłacimy? W których przypadkach naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej kupić inny sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy skorzystać?

Najbardziej zagrożonymi uszkodzeniem podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną jest nieodpowiednie obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie należy wszak wkładać produktów gorących, zaś korzystając z niej powinniśmy pamiętać o tym, aby zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje także na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w razie zauważenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej postąpimy zlecając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od typu awarii. Inną kwotę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny serwisu czasem będą większe. Zazwyczaj jednak koszt naprawy popularnych awarii jest bardziej opłacalny niż nabycie nowej lodówki.