Usługi Usługi ogrodnicze

Profesjonalna pielęgnacja drzew i krzewów

Parki w miastach potrzebują wyjątkowej dbałości – drzewka trzeba cyklicznie przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w świetnej formie i kogo najlepiej wynająć do takich zadań? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – czy należy przycinać młode drzewa?

Instalowanie wiązań elastycznych, cięcia standardowe, rozdrabnianie gałęzi – wszystkie te zabiegi pomagają przywrócić ogrodom miejskim estetyczny wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi konarami. Cykliczne kształtowanie koron młodych drzew przynosi wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O starszych nasadzeniach również musimy pamiętać – martwe konary należy co jakiś czas przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy gałęzie drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc specjalistycznej ekipy jest niezastąpiona także po wichurach, kiedy połamane drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu ludzi.

Pielęgnacja drzew – jaki sprzęt stosowany jest przy wycince

Polskie prawo ewoluuje. Procedury z biegiem lat przestały być tak dokuczliwe, jednak sama pielęgnacja parków nie należy do łatwych zajęć. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, ale jest on niezbędny także w celu usunięcia pozostałości po korzeniach. Wówczas warto skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycięciu drzewa. Stworzone do tego celu maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można z kolei zagospodarować np. jako biopaliwo.