Usługi

Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Komunia Kraków - tu przeczytasz o korzystnej ofercie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, ponieważ to najczęściej pierwsza faktycznie duża impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice chcą, by ten dzień pozostał na całe życie w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – wynajmij natychmiast jak zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Jeszcze przed fazą wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy przyjmą krewnych w swoim domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest na ogół opcją wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy do kilkudziesięciu gości, toteż przeważnie odbywają się w salach weselnych lub restauracjach. Jeżeli chcemy wynająć najładniejszy lokal, warto wziąć się za poszukiwania sali, od razu jak będzie ogłoszona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym poważną trudnością może okazać się też znalezienie wolnego dostawcy cateringu, więc powinno się wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu dań na komunię. Istotne jest także to, by sala na komunię umiejscowiona była tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się zjawiskowymi, schludnymi pomieszczeniami. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy upominków, przykładowo zabawki z motywami militarnymi bądź wartościową biżuterię.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]