Tematyka motoryzacyjna Usługi

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Zakup samochodu to znaczny wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Szczególnie dużym ryzykiem jest nabycie auta z drugiej ręki – etyczność ich właścicieli niestety w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „bogatą” historię i mnóstwo defektów. Niestety nie każdy z nas jest w stanie wypatrzyć potencjalne wady przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed kupnem warto więc zlecić specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – wykrywanie usterek i wad

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, żeby przekonać się, iż rzeczywisty stan techniczny pojazdu jest taki, jak deklaruje jego obecny właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód sprawdzi doświadczony, zaufany mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedającym. W szczególności ważne okazuje się to podczas zakupu wozu od pośrednika czy też z komisu. Niektóre firmy, żeby zwiększyć wyniki sprzedaży, mają skłonność do zatajania informacji o rozmaitych wadach i mankamentach, które mogłyby wpłynąć na obniżenie ceny. Sprawdzenie samochodu przed kupnem pozwala uniknąć takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – historia pojazdu

Jednakowo znacząca – a niekiedy nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu przede wszystkim o dane o ewentualnych stłuczkachz jego udziałem, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Na sprawdzenie samochodu pod tym kątem pozwala Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich podlega opłacie, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów gwarantują także dostęp do tej usługi – dzięki niej nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych problemów.