Usługi

Szukasz pomocy detektywa? Sprawdź, kto może nim zostać?

Usługi detektywów są coraz popularniejsze. Postanawiamy o skorzystaniu z ich oferty nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo przydatne także dla przedsiębiorców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy pracownik będący na zwolnieniu lekarskim faktycznie jest niezdolny do pracy lub czy informacje podane przez niego w podaniu o pracę nie zostały zakłamane. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności powinien mieć prywatny detektyw i w rozstrzygnięciu jakich zagadnień może nam pomóc.

Prywatny detektyw – niezbędna jest licencja

Nie każdy może pracować jako prywatny detektyw. By legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać odpowiednią licencję, którą otrzymuje się po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, że osoby przystępujące do testu muszą również spełnić uprzednio określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji, obywatelstwa jednego z krajów wchodzących w skład UE oraz minimum średniego wykształcenia. Wymogiem jest również niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, kandydaci na prywatnych detektywów muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy zwrócić się o pomoc detektywa?

Największa część zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego rodzaju spraw rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się między innymi gdy podejrzewamy, iż nasz małżonek jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka należycie się nim opiekuje. Detektyw pomoże nam też ustalić rzeczywistą wysokość dochodów byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.