Kliknij w to miejsce, aby zamówić utylizację mebli Kraków
Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych powodów nie chcemy wyrzucić. Zwykle przestawiamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, żeby nie zajmowały miejsca w domu. Rzecz jednakże w tym, iż po pewnym czasie również w tych schowkach robi się tak ciasno, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i domu.
Odbiór mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania
Odpady takie jak połamane meble, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne czy elementy ram okien nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym samochodem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też fachową pomoc przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego domu.
Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na składowisku
Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i posortowaniu komponentów według surowca, z jakiego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, krzeseł i regałów.
Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]