Bezpieczeństwo i ochrona Tematyka witryn internetowych Usługi

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zajrzyj tu i dowiedz się, kto oferuje usuwanie malware WordPress.

WordPress stał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn oraz sklepów internetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny wirusem, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Teksty zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? A może witryna rozsyła wiadomości-śmieci? To zaledwie parę z możliwych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji niezbędne jest bezzwłoczne działanie, żeby usunąć przyczynę infekcji i przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach hakerów warto powierzyć fachowcom od tego rodzaju zadań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zainstalowanych na stronie szablonów i wtyczek. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko kolejnych ataków. Jeśli długookresowa infekcja przyczyniła się do dodania strony do spisu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć też wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Okresowe uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż odwrócenie wszelkich skutków infekcji nie jest gwarancją, iż taka sytuacja nie nastąpi w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]