Usługi

Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do składowania znacznych ilości gotowych preparatów, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wcześniej właściwości sprawiają, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są także świetnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często wykorzystywany w różnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, browarach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się powodzeniem w branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na takich naczyniach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy mikroorganizmami.