Wentylacja i ciepłownictwo

Cechy filtrów dokładnych F7 i F9 oraz absolutnych HEPA H13 i H14

Dowiedz się więcej o filtrze minipleat na marss.pl

Powiedzmy prawdę: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym względem Polska zajmuje jedną z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nadal poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (np. w salach operacyjnych).

Filtry minipleat typu mini-pleat – do urzędów oraz domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i używane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurach, budynkach mieszkalnych czy urzędach znakomicie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak włosy, dym tytoniowy lub roztocza. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te mają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 występują w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić wyśrubowane standardy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna rama, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na efektywną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić wyśrubowane standardy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle elektronicznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46