Wymiar sprawiedliwości

Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada rozbudowany dział dochodzenia odszkodowań. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje, odszkodowania za wypadki komunikacyjne lub za szkodę będącą skutkiem czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie. Przykłady tego typu spraw można nieprzerwanie wymieniać, ale istotne jest to, że zawsze w przypadku powstania szkody jesteśmy gotowi do zapewnienia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

Codziennie podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w przypadkach różnego typu. Posiadamy doświadczenie w odszkodowaniach będących następstwem wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, jak np. upadek na uszkodzonej powierzchni. Bardzo często podejmujemy też sprawy wynikłe ze szkody powstałe w trakcie pobytu na wakacjach, związanych m.in. z niezgodnością wykupionej oferty z faktycznym stanem hotelu czy kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas do samolotu. O naszą pomoc zwracają się również osoby poszkodowane na skutek błędów medycznych, takich jak przepisanie nieodpowiednich leków, leczenie przez stomatologa niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej czy powikłania przy porodzie lub operacji.

Działania kancelarii prawnej w postępowaniu o odszkodowanie

Podczas prowadzenia postępowań o odszkodowanie mierzymy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak pobicie, niepełnosprawność spowodowana przez niekompetentnego lekarza czy wypadek samochodowy, w skutek którego bliska im osoba straciła życie. Zawsze wiąże się to również z długotrwałą traumą, z jaką przychodzą do nas osoby poszkodowane. Naszym obowiązkiem w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego i na jego podstawie kalkulacja jakich kwot może dociekać nasz Klient. Nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednak nasze doświadczenie pozwala nam na podanie Klientom informacji, która ułatwia im decyzję co do dalszego toku sprawy.