Wymiar sprawiedliwości

Separacje i rozwody – o roli kancelarii prawnej

Prawo rodzinne stanowi jeden z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, uregulowaniem kontaktów czy macierzyństwem i ojcostwem.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na bieżący kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez każde stadium sprawy w bezbolesny dla nich sposób. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań Klientów szczególnie w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radcy prawnego

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w formie spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. Wówczas staramy się zebrać maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na zamknięcie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba bezstronna, nie jest nimi obciążony i ocenia sprawę wyłącznie pod kątem prawnym.