Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Zobacz, gdzie nabyć panele podłogowe, wejdź na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w pomieszczeniu. Musisz zatem zostawić szczeliny przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]